Meble które oszczędzają miejsce

Niewielkie mieszkania i niewielkie pokoje to często problem. Trudno jest je umeblować tak, żeby były funkcjonalne i wygodne. Na szczęście mogą pomóc w tym odpowiednie meble.

Meble kombinowane – 2w1, 3w1, 4w1

Jednym ze sposobów dobrego zagospodarowania pomieszczenia są meble, które oszczędzają miejsce, czyli meble kombinowane albo łączone. Powstały z myślą, że będą miały kilka funkcji jednocześnie. Najpopularniejsze są tutaj łóżka-szafy, łóżka-kanapy łączące w sobie dwa meble. W zależności od aktualnych potrzeb można wykorzystać jedną z ich funkcji. Ciekawym połączeniem jest łóżko będące jednocześnie stolikiem albo meblościanka kuchenna mogąca być zwykłą szafką. Takie połączenia pozwalają dostosowywać niewielkie pomieszczenie do własnych potrzeb, wykorzystać je w całości, bez straty miejsca. Jednocześnie meble kombinowane stoją w zgodzie ze stylem nowoczesnym, designerskim, gdyż minimalizm jest w modzie.

Meble 2w1 i ruchome ściany

Meble to jedno. Wraz z nimi można zainteresować się ruchomymi ścianami albo ścianami z regałami. Jest to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza w połączeniu meblami, które jednocześnie pełnią dwie funkcje. Ruchome ściany poruszają się na specjalnych szynach. Są to najczęściej regały z książkami lub innymi rzeczami. Jest to rozwiązanie dobre dla wielbicieli książek, którzy wciąż narzekają na brak miejsca. Regał, który może zmieniać położenie co chwilę, jednocześnie dzieląc lub powiększając pokój to niesamowity wynalazek. Z pewnością pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Meble szafki

Nie tylko łóżko połączone ze stolikiem lub z regałem jest ciekawym nabytkiem mającym na celu oszczędzenie miejsca. Dobrze sprawdzą się szafki, na których można jednocześnie siedzieć i w których można chować dowolne przedmioty. Jeśli dodatkowo zamontowane są w nich kółka można z powodzeniem zmieniać ich miejsce wedle uznania. Taka mobilność sprawia, że nie zabierają miejsca tam, gdzie jest ono potrzebne. Jednocześnie w zależności od modelu może być w nich ukryta jedna szuflada lub kilka mniejszych, np. specjalnie na buty.